ביטוחים

רכישת ביטוח לרכב עלולה להיות משימה מורכבת למי שאינו בקיא במונחים ובפרטים בתחום, אך כמו כל ביטוח כאשר מדובר בחיים וברכוש שלנו, רצוי לבצע זאת בצורה נבונה ויעילה, זאת על מנת שנקבל את הכיסוי המותאם לצרכינו במחיר הטוב ביותר שניתן למצוא.

בניגוד להצהרות חברות הביטוח הישירות שטוענות כי מחיר הביטוח הוא הדבר החשוב ביותר. יש לזכור שביטוח לרכב טומן בחובו משתנים רבים וחשובים כגון: השתתפות עצמית, היקף הכיסוי, והרחבות שונות כמו שירותי גרירה, רכב חליפי ועוד.

אנו בשדמה כאן כדי להעניק לך מהידע והניסיון שלנו ולעזור לך לבחור את הביטוח הנכון והמשתלם עבורך.

קיימים שלושה סוגי ביטוח : ביטוח חובה, צד ג', מקיף.  

 

ביטוח חובה - ביטוח לנזקי גוף (פציעה או מוות) שעלולים להיגרם לנהג, לנוסעי הרכב או לאנשים שמחוץ לרכב בתאונת דרכים. על פי פקודת ביטוח רכב מנועי חדש תש"ל 1970. נהיגה ללא  ביטוח חובה בתוקף, מסכנת את הנהג והנוסעים ברכב במקרה של תאונה בה מעורבים נפגעי גוף בהוצאות כספיות כבדות וגדולות של אשפוזים וטיפולים רפואיים.

 

ביטוח צד שלישי - ביטוח אחריותו החוקית של בעל הרכב לנזקים לרכב ורכוש של צד שלישי שנגרמו על ידי הרכב המבוטח (למשל רכב מבוטח שפגע ברכב אחר או ברכוש שאינו רכב, כמו גדר, רמזור וכדומה).

ניתן לרכוש כיסויים נוספים לרכב המבוטח כגון: גרירה ושרותי דרך, הגנה משפטית, רדיו דיסק על בסיס החלפה, ביטול השתתפות עצמית ועוד.

 

ביטוח מקיף – מורכב מביטוח עצמי לרכב שלך וביטוח צד ג' לנזקי רכוש שעלולים להיגרם לכלי הרכב בשל מקרים המפורטים בפוליסה. הביטוח מכסה כמעט כל נזק שנגרם כתוצאה מאירועים כגון: תאונות, אסונות טבע, ונדליזם, נזק הנגרם מגניבה וניסיון גניבה, שריפה, התהפכות ועוד.

ניתן להרחיב את הפוליסה הבסיסית ולכלול כיסויים נוספים כגון :כיסוי לשמשות, רדיו דיסק, שרותי דרך וגרירה, רכב חליפי, הגנה משפטית, תוספות ושיפורים לרכב ועוד.

יש לוודא כי אמצעי המיגון הנדרשים בפוליסה תואמים את הקיים ברכב, על מנת למנוע בעיות בטיפול בתביעה.

 

מרכיבי המחיר: מחיר כל אחת מהפוליסות מורכב ממספר משתנים ביניהם: סוג רכב/בעלות, שווי הרכב, ותק נהיגה, נפח מנוע, זהות הנהגים, גיל הנהג הצעיר ביותר שינהג, גיל הרכב, מספר תביעות קודמות לביטוח, פופולריות בקרב גנבי רכב, הרחבות שנקנו וכו׳.

 

כיצד להפעיל את הביטוח במקרה של תאונה עם נזקי רכוש בלבד >

03-9756666